SANCTA MARIA
MIŠIOS VAZOMS IR HABSBURGAMS
Programa gimė bendradarbiaujant „Canto Fiorito“ ir „Musica Antiqua Salzburg“ ansambliams. Joje pristatomi du barokinės kalėdinės muzikos šedevrai, sukurti Vazų ir Habsburgų dvaruose.
Nuo 1628 m. iki 1649 m. žymus italų kompozitorius Marco Scacchi dirbo ir kūrė Vazų dvare. Jo mišios „Sancta Maria“ parašytos kanonu ir demonstruoja aukščiausio lygio muzikos komponavimo techniką. Kompozitorius dėjo visas pastangas, kad jo muzika atskleistų ir išryškintų teksto prasmę.
„Magnificat pagal Magnificat Orlandi“– tai Johanno Stadlmayrio šedevras, parašytas pasikartojančio boso (basso ostinato) pagrindu ir stulbinantis savo šventiniu pakilumu. Stadlmayris vadovavo Zalcburgo ir Innsbrucko dvarų orkestrams, jis paliko itin gausų sakralinės muzikos palikimą.
Programoje taip pat atliekama Habsburgams tarnavusių Stefano Bernardi ir Antonio Bertali sakralinė muzika bei italų rensesanso kontrapunkto meistrų Giovanni Garbrieli, Giovanni Paolo Cima ir Liudovico da Vidana kompozicijos.
Žmonių balsų, kornetų ir barokinių trombonų derinys buvo ypač mėgstamas Europoje nuo ankstyvojo renesanso laikų. Ansambliai „Canto Fiorito“ ir „Musica Antiqua Salzburg“ džiaugiasi galėdami šia turtinga tembrų palete užpildyti bažnyčių skliautus.
Programa
Marco Scacchi, Sancta Maria
Giovanni Gabrieli, Canzona I a 5
Stefano Bernardi, Ad te Domini levavi a 8
Ludovico da Viadana, Canzon francese in risposta
Giovanni Paolo Cima, Misericordias tuas
Antonio Bertali, Sonata a 5
Giovanni Gabrieli, Maria Virgo a 10
Johann Stadlmayr, Magnificat VIII toni a 5
Atlikėjų sudėtis:
5 dainininkai, 2 kornetai, 3 barokiniai trombonai, 1 vargonininkas