Julie Roset
Julie Roset
Julie Roset
Julie Roset
Julie Roset
Julie Roset
Davide Pozzi
Davide Pozzi

BALSAS IŠ DANGAUS (VOCE CELESTE)

 

2022 m. rugpjūčio 16 d. 19 val. Kretingos pranciškonų bažnyčia

 

Julie Roset, sopranas (Prancūzija)

Davide Pozzi, vargonai (Italija)

 

Tiems, kurie jau yra girdėję Julie Roset balsą, nebus sunku atspėti, kad tai jis įkvėpė tokį programos pavadinimą. Garso tyrumas, nepaprastai tiksli intonacija ir tobula vibrato kontrolė – tai ryškiausi jos angeliško balso bruožai.

Pavadinimą taip pat įkvėpė sakralinė šios programos muzika. Baroko laikais kompozitoriai gaudavo įvairiausios muzikos užsakymų, bet kurti pagal sakralinius tekstus visada buvo vienas iš prestižiškiausių darbų, kokį galėjo gauti muzikai.

Kad atskleistų įvairias dainavimo galimybes, Roset pristato programą, kurioje skamba XVII a. ir XVIII a. Prancūzijos, Italijos, Vokietijos, Lenkijos ir Anglijos baroko sakralinė muzika.

 

 

PROGRAMA

 

Henry Purcell: Tai gamtos balsas

 

Michel-Richard de Lalande: Trečiasis Didžiojo Trečiadienio skaitinys

 

Mikolaj Zielenski: Paragaukite ir pamatykite

 

Claudio Monteverdi: O, kokia graži

 

Andreas Hammerschmidt:  Sužeidei mano širdį

 

Guillaume-Gabriel Nivers Préludedu 2e ton – fugue – fugue grave – plein jeu

 

François Couperin: Sveika, Karaliene

 

Henry Purcell: O, gražioji Cedarija

 

Henry Purcell: Vakaro himnas

 


ATLIKĖJAI

 

JULIE ROSET

 

Sopranas Julie Roset 2022 m. laimėjo Metropoliteno operos Laffont konkurso (Niujorkas) pagrindinį prizą. Ji atliko Papagenos vaidmenį Mozarto „Užburtojoje fleitoje“ Tulono operoje, Amūro vaidmenį Mondonville’io „Titone ir Auroroje“ Paryžiaus Komiškojoje operoje, Amūro vaidmenį Rameau „Galantiškosiose Indijose“ Karališkojoje Versalio operoje ir Bono festivalyje. 2022 m. Ekso festivalyje ji dainavo Amūro ir Valeto vaidmenis Monteverdi „Popėjos karūnavime“ (dirigentas Leonardo Garcia Alarcon).

Ji nuolat koncertuoja su „Cappella Mediterranea“ ir Leonardo García Alarcónu – dainavo Bacho h-moll mišiose, Monteverdi solo kūrinius, Sacrati operoje „La Finta Pazza“. Ekso rezidencijos programoje ji atliko Mozarto ir šiuolaikinius kūrinius su ansambliu „Pygmalion“ diriguojant Raphaëliui Pichonui. Neseniai ji debiutavo su „Radio France“ filharmonijos orkestru Handelio operoje „Acis ir Galatėja“.

Ryškiausi jos pasirodymai 2022/23 m. sezone – tai debiutas su „Philharmonia Baroque“ pagrindiniame Handelio „Teodoros“ vaidmenyje (dirigentas Richard Egarr) ir jos debiutai Madrido operoje „Teatro Real“, kur ji atliks Euridikės ir Muzikos vaid- menis Monteverdi operoje „Orfėjas“, garsiame Sashos Waltz pastatyme (dirigentas García Alarcón), ir „Opéra du Rhin“ Amūro vaidmenyje Monteverdi „Popėjos karūnavime“ (dirigentas R. Pichon).

 

DAVIDE POZZI


Davide Pozzi aukščiausiais balais baigė klavesino, fortepijono, klavikordo, vargonų bei vargonų kompozicijos studijas Milano G. Verdi konservatorijoje. Jis tęsė savo studijas „Milano Civica Scuola di Musica“ ir Bazelio „Schola cantorum“.

Karjeros pradžioje Pozzi laimėjo antrąją vietą tarptautiname konkurse „Bonporti“ (Rovereto) ir Bärenreiter prizą Telemanno konkurse. Abiejų konkursų žiuri pirmininkas buvo legendinis Gustavas Leonhardtas.

Šiuo metu Pozzi koncertuoja visoje Europoje, taip pat Meksikoje, Izraelyje, JAV, Japonijoje, garsiausiose koncertų vietose, tokiose kaip „Salle Pleyel“ ir „Cité de la Musique“ Paryžiuje, Berlyno ir Viennaos „Konzerthaus“, Amsterdamo „Concertgebow“, Milano „Teatro alla Scala“, Madrido „Teatro Real“ ir kt.

Jis bendradarbiauja su tokiais garsiais kolektyvais kaip „Il Giardino Armonico“, „Il Pomodoro“, „La Venexiana“, „I Barocchisti“ ir kt.

Atlikėjas įrašė daugiau nei 45 CD ir dalyvavo radijo bei televizijos transliacijose visame pasaulyje.

Pozzi yra Milano protestantų bažnyčios ansamblio „Mailänder Kantorei“ vadovas. Jis dėsto klavesiną Bari konservatorijoje.

 

 

KONCERTO RĖMĖJAS 

 

FESTIVALIO RĖMĖJAI