BEAUTÉ PARFAITE
CICONIA LAIKŲ MUZIKA
Johannes Ciconia – tai franko-flamandų kompzitorius, gimęs Lježe apie 1370 m., tačiau kūręs daugiausiai Italijoje. Ciconia kūrė įvairaus žanro kūrinius (madrigalus, vireles, balades, kanonus), įvairiomis kalbomis (prancūzų, italų, lotynų) ir naudodamas itin įvairius stilistinius elementus. Jis užėmė svarbias muzikines pareigas Romoje, Pavijoje ir Padujoje. Iš visų mus pasiekusių kūrinių, sukurtų apie 1400 metus, jo kompozicijų yra išlikę daugiausia.
Ciconia gyveno pereinamuoju laikotarpiu tarp viduramžių ir renesanso muzikos, kai klestėjo ars subtilior stilius. Ars subtilior – tai sudėtinga, rafinuota muzika, kurioje tuo pačiu metu derinamos skirtingos ritminės struktūros. Ciconia parašė nemažai kūrinių šiuo stiliumi, tačiau didžioji dalis jo kompozicijų sukurtos naudojant kitokias formas – kartais senovines, o kartais – revoliucines.
Šią programą, kurioje atsispindi Ciconia kūrybos eklektiškumas, papildo ir kiti ars subtilior kompozitoriai, tokie kaip Jacopo da Bologna, Zanino da Padua ir Anthonello da Caserta, ir kūriniai iš emblematiškojo rinkinio “Codex Faenza”, XV amžiaus muzikos antologijos, kurioje užrašyti kai kurie seniausi mums žinomi kūriniai klavišiniams instrumentams, ir diminucijos, sukurtos garsiems XII amžiaus kompozitorių, tokių Guillaume de Machaut, vokaliniams kūriniams.
Programa
Anonym (Codex Faenza), Kyrie
Johannes Ciconia, O Felix Templum Jubila
Anthonello da Caserta, Beauté Parfaite
Johannes Ciconia, Ut te per Omnes Celitus
Anonym (Codex Faenza), Gloria
Antonio Zacara da Teramo, Un fior gentil (instr.)
Johannes Ciconia, Venetia, mundi splendor
Johannes Ciconia, Albane, Misse Celitus
Johannes Ciconia, O Rosa Bella
Gillaume de Machaut (Codex Faenza), De tout flors (instr.)
Johannes Ciconia, O Padua, sidus Praeclarum
Johannes Ciconia, Ligiadra Donna
Johannes Ciconia, Una Panthera (instr.)
Johannes Ciconia, Doctorum Principem
Atlikėjų sudėtis:
3 dainininkai, 1 išilginės fleitos atlikėjas, 1 organeto atlikėjas, 1 fidelio atlikėjas