ALBION:
ANGLŲ MUZIKA TRIMS BALSAMS
Rodrigo Calveyra, išilginės fleitos (Brazilija/Prancūzija)
Leonardo García Alarcón, vargonai ir klavesinas (Argentina/ Šveicarija) /
„Albion“ – tai turtingos ir įvairios kelių šimtmečių anglų muzikos šventė, kurią padovanos Leonardo García Alarcón ir Rodrigo Calveyra, sukūrę naują programą specialiai šiam festivaliui. Vakaro repertuare – žinomiausių Anglijos istorijoje kompozitorių kūriniai, pradedant Renesanso polifonijos meistru Thomas Tallis. Kelionė tęsis per Baroko epochą su Matthew Locke ir Henry Purcell kūriniais, kurie abu reikšmingai prisidėjo prie anglų Baroko muzikos raidos. Taip pat susipažinsime su linksmomis John Playford šokių melodijomis ir įmantriu Peter Philips stiliumi. Programą praturtins Nicola Matteis ir Alfonso Ferrabosco kūriniai, kurių itališka kilmė turėjo įtakos jų indėliui į anglų muziką, maišant stilius ir plečiant laikmečio muzikinius horizontus. Vakarą užbaigs Georgo Friedricho Handelio, Vokietijoje gimusio, bet Angliją savo namais pavertusio ir neišdildomą pėdsaką jos muzikiniame kraštovaizdyje palikusio kompozitoriaus kūriniai.
„Albion“ – tai pažintis su muzikiniu Anglijos paveldu, švenčiant amžiną grožį ir nepamirštamą didžiųjų kompozitorių palikimą.
PROGRAMA
Matthew Locke Siuita Nr. 5 F-dur / Suite n.5 in F major (1622-1677)
Arija / Ayre
Fantazija / Fantazie
Pavana / Pavan
Kurantė / Courante
Alemanda / Almand
Sarabanda / Saraband
Žiga / Jigg
Henry Purcell (c.1659-1695)
Du graundai d-moll / Two groundsin d minor
John Playford Iš „Anglų šokio meistro“ (1623-1686)
Angliškas šokis / Argeers
Mėlynoji kepurė /Blue Cap
Kaštonas / Chestnunt
„Raguotųjų“ eilė / Cuckolds all a Row
Dargasonas / Dargason
Slaptos meilės vilkelis / Dissembling love Wherligig
Šaunus kompanjonas / Fine Companion
Deivės / Goddesses
Neprilygstamasis / Nonesuch
Peter Phillips (c.1560-1628)
Pavana Pagget atminimui / Pavana in memory of Pagget
Thomas Tallis (c.1505-1585)
„Jei tu myli mane“ / “If ye love me”
Nicola Matteis (c.1650-c.1713)
Įvairios keistenybės senosios sarabandos tema / Diverse bizzarrie sopra la vecchia sarabanda
Alfonso Ferrabosco (c.1575-1628)
„Išgirsk mane, o Dieve“ / “Hear me, O God”
Georg Friedrich Händel (1685-1759)
Sonata išilginei fleitai ir klavesinui a-mol / Sonata for recorder and harpsichord in a minor
John Playford
„Pauliaus bokštas“ / “Paul’s Steeple”
ATLIKĖJAI
Leonardo García Alarcón
Po fortepijono studijų Argentinoje, 1997 m. Leonardo García Alarcón persikėlė į Europą ir įstojo į Ženevos konservatoriją, klavesinininkės Christiane Jaccottet klasę. 2005 m. jis įkūrė ansamblį „Cappella Mediterranea“, o 2010 m. pradėjo vadovauti Namiūro kameriniam chorui. Dėl savo koncertinės veiklos Ambronay festivalyje ir į dienos šviesą prikeltų mažai žinomų F. Sacrati, F. Cavalli, A. Draghi, M. Falvetti ir Sigismondo D‘India kūrinių, jis netrukus tapo pripažintu dirigentu. Jį kviečiasi didžiausios koncertinės ir operos institucijos: Paryžiaus operos teatras, Madrido „Zarzuela“ teatras, Ženevos didysis teatras, Berlyno „Staatsoper“ ir kt. Jis dažnai pasirodo su „Les Violons du Roy“ Kanadoje, „Radio France“ ir Gulbenkian orkestrais. Po J.-Ph. Rameau operos „Les Indes Galantes“ pristatymo Bastilijos operoje triumfo, jis „Forum Opéra“ apdovanojimuose buvo pripažintas geriausiu dirigentu 2019 m.
Tarp sėkmingiausių jo pastarųjų metų darbų yra J.-B. Lully pastatymas „Atys“ (2022), Monteverdi „Popėjos karūnavimas“ (2022) ir programa „7 mirtinos nuodėmės“ („Teatro Colón“ Buenos Airėse, Berlyno filharmonija, 2023). O taip pat 2024 m. bendradarbiavimas su choreografais Sidi Larbi Cherkaoui prie W. A. Mozarto „Idomeneo“ ir Sasha Waltz prie J. S. Bacho „Pasija pagal Šv. Joną“ pastatymų.
Po pirmosios didelės apimties kompozicijos – oratorijos „Pasión Argentina“ premjeros 2022 m. rugsėjį, L. García Alarcón savo karjeroje atvertė naują skyrių kaip kompozitorius, o nuo šių metų tapo 300 vietų koncertų salės „La Cité Bleue“ direktoriumi. L. García Alarcón yra Menų ir literatūros ordino riteris.
Rodrigo Calveyra
Iš Brazilijos kilęs Rodrigo Calveyra išilginės fleitos studijas baigė prestižinėje senosios muzikos aukštojoje mokykloje „Schola Cantorum“ Bazelyje, Šveicarijoje, tuo pat metu specializavosi viduramžių muzikoje Milane, „Civica Scuola di Musica“. Vėliau pratęsė studijas Vokietijoje, Trosingeno Aukštojoje muzikos mokykloje, kur įgijo korneto magistro laipsnį. R. Calveyra nuolat koncertuoja ryškiausiuose Europos senosios muzikos festivaliuose, prestižinėse koncertų ir operų salėse, kasmet dalyvaudamas apie 100 pasirodymų. Jis yra garsaus ansamblio „Cappella Mediterranea“ meno vadovo L. García Alarcón asistentas, nuolatinis šio ansamblio narys. Daugelį metų vadovavo ansambliui „Instrumentarium“ Brazilijoje, kur suorganizavo ir su ansambliu atliko daugiau nei 150 koncertų. Nuo 2013 m. R. Calveyra vadovauja Vilniuje įsikūrusiam senosios muzikos ansambliui „Canto Fiorito“ bei yra Tarptautinio Kretingos senosios muzikos festivalio įkūrėjas ir meno vadovas. Europoje ir Pietų Amerikoje kviečiamas groti kaip solistas, diriguoti kameriniams orkestrams, skaityti paskaitas ir vesti meistriškumo kursus. R. Calveyra yra įrašęs daugybę senosios muzikos albumų su tokiomis įrašų kompanijomis kaip „Sony“, „Harmonia Mundi France“, „Deutsche Harmonia Mundi“ ir kt.